Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Velká cena v judo žáků v Mostě

V sobotu se konala pro judistické žáky Velká cena Mostu o putovní pohár primátora. Ten sice naši chlapci a děvčata Judoklubu Rumburk vzhledem k jejich malému počtu v soutěži získat nemohli, ale přesto mezi ostatními rozhodně nezanikli.
Již tradičně si na „své 1. místo“ nenechala sáhnout ve váze do 31 kg Klára Stodůlková, která opět s jistotou vyhrála všechna svá utkání na ipon před časovým limitem. Dařilo se i další naší závodnici Kristýně Pekárkové ve váze do 36 kg, která svým výkonem naznačila další zlepšení a podpořila ho i výsledkově, když získala bronzovou medaili.
V kategorii chlapců vybojoval ve váze do 34 kg 2. místo Dan Helikar. Mohl být i lepší, ale dvakrát se nechal svými soupeři celkem zbytečně zaskočit, a tak jeho umístění bylo maximem, čeho mohl dokázat. Do budoucna si bude muset na podobná překvapení dávat větší pozor. Příjemně překvapil benjamínek týmu Mirek Horák, který pomalu nabývá na sebedůvěře a začíná vyhrávat. Zvláště v prvním zápase s teplickým Kadenem ve váze do 28 kg se mu podařil ipon, jaký předvádějí zkušení borci. Nakonec při jedné porážce vybojoval 3. místo.
Všichni čtyři naši účastníci tedy vybojovali medailová umístění a žádný se nevrátil s prázdnýma rukama. Ale co je důležitější – všichni předvedli snaživý a bojovný výkon. Věříme, že ho budou zlepšovat i technicky. Do konce roku je čekají ještě soutěže v Děčíně a o týden později v Chomutově.

Tisk Tisk | E-mail E-mail