Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Základní škola Krásná Lípa získala dotace

Krásná Lípa • Základní škola a Mateřská škola Krásná Lípa získala finanční příspěvek ve výši 110500 Kč od Česko-německého fondu budoucnosti. Tato dotace bude využita na společný projekt krásnolipské základní školy a školy Mittelschule Zittau: Přátelství bez hranic 2.
Cílem projektu je nadstandardní výuka německého jazyka, při níž si děti formou různých her rozšíří a zkvalitní své jazykové znalosti. „Děti se budou i nadále setkávat minimálně jeden den v měsíci střídavě ve svých školách a navíc se díky tomuto příspěvku zúčastní týdenního zimního setkání v Jizerských horách, letního týdenního eko-campu v Krásné Lípě nebo exkurze do Prahy,“ představuje projekt jedna z jeho tvůrců a realizátorů, krásnolipská učitelka Lucie Hanková.
Krásnolipský projekt navazuje na dlouholetou tradici společných akcí obou škol (např. výjezdní dny školy z Krásné Lípy do Žitavy a návštěvy německých dětí v Krásné Lípě, česko-německé lyžařské kurzy, účast na UNESCO-Campu v Žitavě apod). „Na těchto pravidelných mezinárodních akcích si děti z obou stran hranice navzájem řeknou mnohdy více, než při standardní výuce jazyků. Unikátní záležitostí byla také společná cesta českých a německých dětí do neutrálního prostředí francouzské Paříže, kterou zorganizoval krásnolipský občan a zároveň žitavský učitel a spolutvůrce výše zmíněného projektu Petr Hořeňovský,“ dodává Lucie Hanková.

Tisk Tisk | E-mail E-mail