Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Chytrá horákyně motivuje dobrovolníky k další práci

Rumburské občanské sdružení Chytrá horákyně ocenilo předáním certifikátu práci několika svých spolupracovnic, které se věnují rodinám s postiženými dětmi v rámci projektu Asistenční služby. Slavnostní setkání se uskutečnilo 12. prosince v rumburském domě kultury za účasti místostarostky Rumburku paní Aleny Winterové.
Projekt Asistenční služby funguje ve spolupráci Chytré horákyně a Střední zdravotnické školy v Rumburku a v Děčíně pod vedením Bc. Jany Vlastníkové. Budoucí zdravotní sestřičky docházejí do rodin s postiženým dítětem a na několik hodin přebírají péči o dítě. Rodiče tak mají možnost na chvíli si odpočinout, vyřídit si své záležitosti, nakoupit apod. Studentky vykonávají tuto práci bezplatně, po jednom roce práce obdrží certifikát. Čtyři dívky vypomáhají v rámci programu Josífek Agentury Pondělí. Dochází tak k propojení činnosti rumburských neziskových organizací, které pracují s lidmi s postižením.
Místostarostka Rumburku poděkovala všem zúčastněným za tuto záslužnou činnost a popřála mnoho sil do další práce. Podobně ocenil obětavost studentek také ředitel SZŠ PaedDr. Milan Jirsák. Všechny oceněné studentky, Michaela Švarcová, Radka Štikarová, Šárka Ranušová, Jiřina Laštovková, Tereza Danková a Jiřina Witgruberová, jsou žákyněmi třetího ročníku Střední zdravotnické školy Rumburk.

Tisk Tisk | E-mail E-mail