Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Oslavy 300 let Lorety v Rumburku mají logo

Již tři sta let uplyne v sobotu 15. září 2007 od dostavby a vysvěcení Lorety v Rumburku. V loretánském komplexu bude při této příležitosti po celý rok 2007 probíhat bohatý kulturní program, uskuteční se např. cyklus koncertů a výstavy. V plánu je výtvarný work-shop i netradiční noční prohlídky lorety. Uspořádána bude řada náboženských slavností za účasti nejvyšších hodnostářů litoměřické diecéze, salesiánského a kapucínského řádu.
Oslavy pořádá vlastník objektu, Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk, pod záštitou Města Rumburk. „Zahájení oslav proběhne v neděli 15. dubna 2007 v kostele sv. Vavřince. Hlavní část oslav výročí významné barokní památky se uskuteční ve dnech 15. – 16. září 2007 během akce Loretánské slavnosti jeřabin, která zahrne Dny otevřených dveří Lorety i divadelní a hudební festival,“ uvedl páter Jozef Kujan.

Jednou z prvních vlaštovek chystaných oslav 300 let rumburské loretánské kaple je logo akce. Vzešlo z výtvarné soutěže grafiků a výtvarníků ze Šluknovského výběžku. Autory vybraného návrhu jsou Ondřej Hořeňovský a Jan Kalábek, studenti maturitního ročníku Střední odborné školy mediální grafiky a polygrafie v Rumburku. Definitivní podobu dal logu Martin Rein, mistr z téže školy.
Klára Mrštíková 
koordinátor projektů Římskokatolické farnosti – děkanství Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail