Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští judisté přivezli poslední medaile sezóny z Děčína a Chomutova

Žáci Judoklubu Rumburk ukončili letošní úspěšnou sezónu na vánočních turnajích v Děčíně a Chomutově. Zatímco v Děčíně byla účast závodníků slabší, v Chomutově se naši borci museli na medaile více „namakat“.
Mezi mláďaty se naposled prosadili Klára Stodůlková a Daniel Helikar, kteří vyhráli turnaj v Děčíně, když se Danovi skvělým způsobem povedla odveta na teplickém Phamovi. S ním má vyrovnanou bilanci, poslední dva zápasy ale prohrál. Tentokrát ho hodil na plná záda hned v úvodu zápasu a bylo vymalováno. Zadařilo se i další naší závodnici Kristýně Pekárkové na 2. místě. Stříbrný skončil též David Lichtenberk, když nechybělo mnoho a porazil by i suverénního děčínského Štrbu. Ve starších žácích svou váhu vyhrál Tomáš Rákosník před Honzou Havlasem a další 2. místo přidal i Lukáš Daitl. Bez medaile zůstal jen Mirek Horák, nejmladší člen výpravy, který mezi pěti závodníky sice dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál, porazil i vítězného domácího Mahna, ale horší skóre ho odsunulo až na čtvrté místo.
V Chomutově opět vyhrála svou váhu Klára Stodůlková, Dan Helikar skončil na 2. místě, když mu vypálil rybník jeho oddílový kolega David Lichtenberk. Oba předčili své soupeře a v boji o 1. místo měl tentokrát navrch David. Poprvé do bojů na tatami vstoupila mladší žákyně Maruška Bradová. A svou kariéru zahájila vítězstvím! Nakonec vybojovala 2. místo, což se každému v samém začátku nepovede. Úspěch pětice našich závodníků a závodnic dovršila svým 3. místem další naše Klára, Klára Stárková ve starších žákyních.
Se svou kategorií mláďat se tím rozloučili Klára Stodůlková a Dan Helikar, kteří budou v novém roce startovat již mezi mladšími žáky. Věříme, že se jim i zde bude dařit jako dosud. K celkové letošní bilanci Judoklubu je možno říci, že je podobná té loňské, ve které tým získal stovku medailí na různých soutěžích, včetně zahraničních.

Tisk Tisk | E-mail E-mail