Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

200 dnů sbírky „Pozvedněte slabé!“ vyneslo přes 600 tisíc korun

V pátek 22. prosince 2006 byl spočítán výtěžek sbírky „Pozvedněte slabé!“ za uplynulých 200 dnů jejího trvání. Celkem se podařilo vybrat 604 tisíce korun. Z toho zimní část, která začala koncem listopadu, činila přes 235 tisíc korun. Jakoby každý obyvatel české části Euroregionu Nisa daroval v tomto roce více než jednu korunu. Tato částka ale ještě není konečná, výsledek za celý 4. ročník bude znám až v lednu 2007 poté, co k výše zmíněné sumě přibudou peníze vybrané do sbírkových pokladen umístěných na různých místech regionu, jako např. na benzínových pumpách, v optikách, pekařstvích, lékárnách, bankách apod.
Výtěžek sbírky má pomoci týraným, zneužívaným a zanedbaným dětem, přispět ke zlepšení života tělesně a mentálně postižených lidí a také pomáhat starým, nemocným a opuštěným lidem v jejich každodenním životě.
V Rumburku bylo v prosinci vybráno 10.201 Kč, z nichž bude podpořen projekt Generační most Farní charity Rumburk a dále snaha domova důchodců a Ústavu sociální péče v Rumburku o širší zapojení mentálně postižených a seniorů do aktivního života. Ve Šluknově sbírka vynesla 2.111 Kč, které poputují do zařízení Teen Challenge na mimoškolní aktivity sociálně ohrožených dětí. Část peněz získá i Domov důchodců Šluknov na nákup stavěcího zvedáku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail