Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Sváteční náladu navodil Vánoční koncert Rumburského komorního orchestru

Hezkou sváteční náladu si do nového roku jistě přinášejí návštěvníci Vánočního koncertu.
V neděli 17. prosince se rozezvučela aula gymnázia vánočními písněmi a koledami, které velmi pěkně přednesl pěvecký sbor Čtyřlístek ze ZŠ U Nemocnice. Zpěvu ani hudebnímu doprovodu komorního orchestru dirigovaného panem Mirko Lošťákem nechyběl cit a zněla z něho poezie zavádějící posluchače do předvánoční, sněhem se třpytící krajiny.
Vítaným hostem byla diplomovaná klavírní umělkyně Petra Kalčíková. Její hra zněla stejně slavnostně, právě tak jako ostatní orchestrální skladby Bendovy, Mozartovy, Koželuhovy či Lošťákovy. Sólo na flétnu A. Schnitnerové zvalo k slavnostním dnům, dobu dětství připomněly koledy zpívané triem umělkyní Klárou Brabníkovou, Janou Honců a Michaelou Steklou. Koncert ukončila píseň Bílé Vánoce, jejíž slova si patrně každý, kdo je zná, zpíval v duchu, zapomněl na okolní svět a přenesl se na chvíli tam, kam píseň zve – do kouzla Vánoc.
Po malém přídavku bylo nutné se skutečně rozejít, bohužel do docela nevlídného, vánoční čas nijak nepřipomínajícího večera.
Za úvodní přání ředitelky Domu kultury Rumburk paní Heleny Menšíkové a za výkony všem zúčastněným patří, kromě květinových darů, i poděkování s přáním dalších úspěchů, zdraví, elánu a velkého kusu štěstí do další činnosti.

Tisk Tisk | E-mail E-mail