Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vodička a Hanek do reprezentace

Odchovanci rumburského juda David Vodička a Jakub Hanek (oba ročník 1992) nyní bojují o mety nejvyšší v barvách Sport JUDO Litoměřice. V letošním roce přestoupili do Sportovního centra mládeže při SJ Litoměřice, kde již vyrostl nejeden reprezentant ČR. Posledním slavným je Jiří Pokorný, již desetinásobný Mistr ČR v kategorii jednotlivců, mnohonásobný medailista ze světových pohárů a judista roku ČR 2005. Právě v jeho šlépějích se rozhodli jít dva rumburští starší žáci, kteří odešli za velkým judem právě do Litoměřic.
Zde našli nejen velkou tréninkovou dřinu, ale i možnost realizace v konkurenci reprezentantů ČR všech mládežnických i seniorských kategorií. David Vodička se stal po rozpačitém začátku jedním z hlavních aspirantů na reprezentační kimono dorostenců v roce 2007. Povedl se mu totiž „husarský kousek“ v podobě zisku titulu Mistra ČR v dorostenecké kategorii. Toto podpořil mnohými vynikajícími výsledky během sezóny ať už v kategorii st. žáků nebo v dorostu. Stal se s bilancí 8 výher a 3 proher oporou dorosteneckého družstva, které v ČR obsadilo 3. místo. Bez jediné prohry výrazně přispěl k zisku zlaté medaile družstva st. žáků v ČR.
V kategorii jednotlivců si připsal dvě senzační vítězství v soutěžích Evropského poháru v rakouských městech Vöcklabrucku a Kufsteinu a dokázal zvítězit i v domácích Velkých cenách v Teplicích, Ostravě, Liberci a Litvínově. Na konci náročné sezóny ještě přidal „jen“ bronzovou medaili na Přeboru ČR st. žáků v Mohelnici.
Tím se stal vynikající rumburský judista jedním z neúspěšnějších borců ve své věkové kategorii a byl zařazen do reprezentačního výběru ČR dorostu pro rok 2007.
V pololetí následoval Davida do Litoměřic i Jakub Hanek. Ten za půl roku taktéž naznačil, že o reprezentační kimono bude bojovat a reprezentační trenéři s ním musejí počítat. Byl oporou mistrovského družstva v kategorii starších žáků, s přehledem vyhrál krajský přebor a na Přeboru ČR vybojoval 3. místo.
Sezónu zakončil skvělým prvenstvím na Evropském poháru v rakouském Kufsteinu.
Oba jmenovaní závodníci potvrdili kvalitu juda z rumburské líhně a ukázali svými výsledky cestu dalším judistům odhodlaným se vydat směrem k vrcholovému sportu.
Václav Červín
trenér SJ Litoměřice

Tisk Tisk | E-mail E-mail