Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dům kultury zněl češtinou, němčinou i ruštinou

Krásný zážitek připravili zaplněnému sálu Domu kultury v Rumburku žáci partnerských škol Sdružení Schkola. Pořádající ZŠ Pastelka, o.p.s. přivítala na Novoročním koncertě žáky, ředitele a učitele ze ZŠ Hrádek nad Nisou, Schkoly Ebersbach, Schkoly Hartau a Schkoly Jonsdorf.
Písně v češtině, němčině i ruštině se střídaly s tanci a hrou na hudební nástroje. Vůbec nevadilo, že občas něco neladilo, akce nebyla ukázkou profesionálních uměleckých výstupů, ale možností pro děti, učitele, rodiče i známé sejít se a společně si příjemně užít sobotní odpoledne.
Pozvání na toto mezinárodní setkání přijali i starosta města Rumburk Ing. Jaroslav Sykáček a místostarostka města Alena Winterová.
Poděkování patří maminkám, které pomáhaly s organizací koncertu – paní Smithové, Pokorné a Benešové. Anetce Hottmarové děkujeme za krásné květiny pro paní učitelky.
Příjemné bylo i posezení v přilehlé kavárně po skončení koncertu. Občerstvení účinkujících i hostů zajistily firmy Velkoobchod nápoji Pavla Venturová a Cukrárna Venezia, za což jim velmi děkujeme.
Akce byla finančně podpořena Česko-německým fondem budoucnosti.  Mgr. Anna Jindrová ředitelka školy

pastelka01

Základní škola Pastelka přivítala v rumburském domě kultury na Novoročním koncertě své přátele z partnerských škol. Foto: archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail