Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krásnolipská policie dopadla vandala

Krásná Lípa • Pouhé dva dny stačily krásnolipské policii na dopadení vandala a zloděje, který poničil a rozkradl náhrobky na místním hřbitově.

V prvním lednovém týdnu navštívil člověk z řad zdejších nepřizpůsobivých občanů v nočních hodinách hřbitov a po jeho „úřadování“ zbyly na místech posledního odpočinku pouze rozkopané květiny, vysypaný popel z uren, poničené a ukopané vázičky, svícny, stojánky a vysypané skleněné výplně dvířek k urnám.
Po dvoudenním pátrání a vyšetřování odhalili příslušníci obvodního oddělení Policie ČR v Krásné Lípě původce a strůjce celého ničení a po nezbytných administrativních úkonech předali celou záležitost státnímu zástupci.
Pachateli hrozí za tento trestný čin několik let odnětí svobody, a tak nezbývá než poděkovat policii za aktivní přístup, výbornou spolupráci s radnicí a velice profesionální vyšetření celé záležitosti.
„Je nesmírně smutné, že se v našem městě najde taková »lidská hyena«, která zaútočí i na tak pietní místo, jakým je hřbitov, ale je zároveň velmi potěšující, že policie tuto osobu dopadla tak rychle,“ líčí své rozporuplné pocity místostarosta Krásné Lípy Jan Fiala a dodává, že radnice s policií při vyšetřování spolupracovala a ve spolupráci chce pokračovat.

Tisk Tisk | E-mail E-mail