Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kvůli zápachu bylo evakuováno rumburské gymnázium

Výuku na rumburském gymnáziu narušil ve středu 10. ledna nepříjemný a agresivní zápach, který se šířil po celé budově školy. Někdo zde úmyslně rozlil neznámou chemikálii. Přes veškerou snahu látku odvětrat byl druhý den ráno zápach ještě pronikavější. „Samozřejmě jsme se cítili poškozeni, proto jsme podali trestní oznámení na neznámého pachatele,“ uvedl zástupce ředitele rumburského gymnázia Tomáš Pavlas. K případu vyjeli hasiči, kteří odebrali vzorky kapaliny, aby zjistili, o jakou látku se jedná a jak se do školy dostala. Podle předběžného šetření by se mohlo jednat o kyselinu valerovou, která se používá jako postřik na odpuzování zvěře. Vedení školy bylo ujištěno, že se nejedná o látku zdraví škodlivou, ale protože by silný zápach rušil výuku a při neustálém větrání by byla ve třídách zima, rozhodlo vedení o mimořádném dvoudenním volnu pro studenty a profesory.
Škola byla během této doby intenzivně větrána, bohužel se v tomto případě nejedná o otázku dnů, ale týdnů, kdy se studenti a zaměstnanci gymnázia nadechnou čerstvého vzduchu.
Zatím se pachatele stále nepodařilo vypátrat a ani není jasné, jaký postih ho čeká, protože Policie ČR případ ještě neuzavřela. Rozhodně však tato situace není příjemná a student, který chtěl tímto žertíkem snad zpestřit výuku, pravděpodobně nedomyslel, do jakých důsledků může takovýto čin dojít.

gympl01
Tisk Tisk | E-mail E-mail