Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Šluknovsko se připravuje na dvacátou Tour de Feminin

Již podvacáté bude v polovině červen-ce projíždět Šluknovskem velký mezi-národní cyklistický závod žen Tour de Feminin. Jeho pořadatelé v čele s ředitelem závodu Jiřím Víchem mají již teď plné ruce práce, a to především se sháněním peněz.
Rozpočet tohoto závodu převyšuje jeden milion korun a jsou z něj hrazeny nejen ceny pro vítězky, ubytování a stravování týmů, práce mezinárodního rozhodčího, což vyjde téměř na 40 tisíc korun, ale i dopingová kontrola, na kterou pořadatelé vynaloží více než sto tisíc korun.
Ti navíc nemohou očekávat finanční podporu od Českého cyklistického svazu, který je svým macešským a přehlíživým postojem k ženským cyklistickým závodům vyhlášen. Naopak, pořadatelé Tour de Feminin musí zaplatit tomuto svazu za to, že závod mohou na území ČR vůbec pořádat.
Přístupem ČCS jsou otráveni nejen pořadatelé závodu, ale nelíbí se ani starostům obcí Šluknovska, kteří poplatek vynucovaný svazem vnímají jako jistou formu výpalného a postoj ČCS k Tour de Feminin jako diskriminující ženské závodnice.
Města a obce Šluknovska jsou na tento závod naopak pyšná a snaží se pořadatelům vyjít maximálně vstříc. Na závod přispívají ze svých obecní rozpočtů, pozadu s finanční pomocí nezůstává ani Sdružení pro rozvoj Šluknovska, Mikroregion Sever a Tolštejnské panství.
Při posledním jednání Sdružení pro rozvoj Šluknovska přislíbil přispět na Tour de Feminin i poslanec Evropského parlamentu Kohlíček.
Letošního jubilejního závodu by se měly zúčastnit týmy z téměř 25 států celého světa, včetně Kostariky, Kanady a USA. Jako obvykle se pojede pět etap – tři na území České republiky, jedna v německém Löbau a časovka v polské Bogatynie.
Etapovými městy na Šluknovsku budou Krásná Lípa a Jiříkov, na start se závodnice postaví v Krásné Lípě a ve Varnsdorfu.
Závod Tour de Feminin se pojede ve dnech 12. a 13. července, záštitu nad závodem převzal hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc.

Tisk Tisk | E-mail E-mail