Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zimní setkání českých a německých dětí

Krásná Lípa • Krásnolipské základní škole se v loňském roce podařilo získat dotaci na rozvoj česko-německého přátelství. Projekt „Přátelství bez hranic 2“ začal již v říjnu 2006 různými společnými akcemi a pokračuje také v letošním roce.
Teď v lednu jsme si tak mohli dopřát celý týden v prostředí Jizerských hor v Janově nad Nisou. Vzhledem k tomu, že nám počasí moc nepřálo, jsme byli nuceni týdenní lyžařské setkání pojmout trochu jinak. V prvních třech dnech se nám podařilo ještě lyžovat. Čtvrtý den jsme strávili v libereckém Babylonu, kde jsme navštívili aquapark, lunapark, lasergame, virtuální realitu a samozřejmě nás tam také čekal výborný oběd. Ve čtvrtek jsme si trošku zalyžovali v Bedřichově, odpoledne jsme se prošli po jeho okolí. V pátek nás čekala olympiáda bez sněhu a odpolední skotačení na bobové dráze.
Každý večer jsme hráli ve smíšených česko-německých družstvech zábavné a zajímavé soutěže o lahodné ceny, vyhlašovali nejpořádnější pokoj, no prostě si to užívali.
Zimní setkání velmi pomohlo k utužení a rozšíření přeshraničního přátelství. Děti měly obrovskou příležitost komunikovat, což také využívaly v každém okamžiku. Týden utekl jako voda a myslím, že se nám vydařil.

Za obě partnerské školy
Lucie Hanková ZŠ Krásná Lípa

Tisk Tisk | E-mail E-mail