Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jiříkovští hostili futsalisty z dětských domovů

Dětský domov se školou v Jiříkově pořádal v sobotu 20. ledna již 3. ročník turnaje ve futsalu o putovní pohár. Turnaj se konal v hale Sportlife centra s.r.o. Rumburk a zúčastnilo se ho celkem 13 týmů, z nichž osm postupovalo do čtvrtfinále.
Ve skupinách hrála tři družstva z DDŠ Jiříkov, družstvo Spartaku Jiříkov a dalších devět týmů z dětských domovů Liběchov, Lipová u Šluknova, Hostouň, Hrochův Týnec, Hamr na Je-zeře, Kostelec nad Orlicí, Místo u Chomutova, Nové Domky a Pšov.
Již od úvodního utkání turnaje bylo zřejmé, že se výkonnostní úroveň některých týmů proti předchozím ročníkům zvýšila. Nejvíce to pocítili finalisté z loňského roku (DDŠ Jiříkov a Spartak Jiříkov), kteří letos nepostoupili ze skupin do čtvrtfinále. Od čtvrtfinále se již hrálo vyřazovacím způsobem.
V konečném pořadí se umístily tři nejlepší týmy takto: 1. Hostouň, 2. Liběchov, 3. Lipová u Šluknova.
Při závěrečném hodnocení obdržela všechna zúčastněná družstva věcné ceny a tři nejlepší krásné poháry. Jako nejlepší střelec byl vyhlášen Václav Blecha z Hrochova Týnce (s deseti vstřelenými góly), nejlepším brankářem turnaje se stal Václav Zelenka z Hostouně a nejlepším hráčem David Šimčík z Lipové u Šluknova.
Těší nás, že hráči byli schopni hrát bez zákeřných a zbytečných faulů. Můžeme říci, že několik zápasů bylo sehráno na velmi dobré úrovni. Závěrem hodnotíme sobotní turnaj jako celkově zdařilý, již se těšíme na příští ročník a věříme, že bude ještě úspěšnější než ten letošní.
Naše poděkování patří sponzorům, kteří přispěli na pěkné ceny pro účastníky turnaje. Jedná se o pana Jaroslava Klementa a firmu Morafis s.r.o.
zaměstnanci DDŠ Jiříkov

Tisk Tisk | E-mail E-mail