Na Šluknovsku platí od února nové autobusové jízdní řády

Tištěné noviny 03/2007 | 19. 3. 2007 | Nezařazené

Nové jízdní řády platné od 4. února přináší cestujícím na Šluknovsku nový systém autobusové dopravy, který by měl přispět k jejímu rozšíření až o třicet procent. Licence na jízdní řády získala od Ústeckého kraje dopravní společnost ČSAD Semily a.s., která autobusovou dopravu na Šluknovsku zajišťuje již od podzimu minulého roku a která se stala vítězem prosincového koncesního řízení. Jde o kontrakt, který představuje provozování 14 autobusových linek a zakázka je platná od 1. ledna 2007 až do roku 2014. Informace o jízdních řádech mohou cestující získat nejen v sešitkové podobě, která by měla být k dostání u každého řidiče autobusu a v budoucnosti i na jiných prodejních místech Šluknovska, ale i na webových stránkách společnosti www.csadsm.cz .
Zároveň bylo od 1. 2. 2007 zahájeno vydávání čipových karet a po dobu měsíce února bude jejich pořizovací cena činit pouhých 50 Kč. Žádanka na čipovou kartu je k dispozici u každého řidiče autobusu, který také cestujícímu sdělí, kde a kdy si čipovou kartu může cestující vyzvednout.
Od ledna tohoto roku je také v provozu informační kancelář společnosti, a to ve Varnsdorfu v bývalém objektu Dopravního podniku Ústeckého kraje, kam se mohu cestující obracet s jakýmikoli dotazy nebo připomínkami. Telefonní kontakt na kancelář bude zveřejněn okamžitě, jakmile ho firmě ČSAD Semily sdělí telefonní společnost O2.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2007/03/19/na-sluknovsku-plati-od-unora-nove-autobusove-jizdni-rady/