Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

První větší sněhová nadílka prověřila novou techniku

Bez větších komplikací zvládli pracovníci krásnolipských technických služeb letošní první větší sněhovou nadílku, a to díky nově pořízené komunální technice.
Dva nové traktory přinesly nejen větší komfort jejich obsluze, ale především širší užitné vlastnosti a větší spolehlivost. K traktorům byly také pořízeny dvě čelní radlice, kdy jedna byla úspěšně vyzkoušena již v minulých letech. Tento typ radlic přináší nové možnosti práce se sněhem, především při větším spadu a zdolávání sněhových bariér.
Do úklidu chodníků a parkovišť byla také zapojena sněhová fréza, která je přídavným zařízením nového malotraktoru. Ve spojení s čelním nakladačem tak mají Krásnolipští nyní k dispozici velmi dobrou kombinaci úklidové techniky a mohou účinněji reagovat na vzniklou situaci.
Na zimní údržbě komunikací se podílejí na čtyři desítky pracovníků města, vč. klientů Komunitního centra ČŠ. I při použití veškeré techniky, jejím včasném nasazení a zapojení takovéhoto počtu pracovníků není možné být na každém místě ihned. Město Krásná Lípa udržuje více jak 60 km místních komunikací, chodníků a řadu parkovacích ploch. Při úklidu se postupuje dle schváleného plánu zimní údržby, část komunikací (především v čistě rekreačních oblastech) je udržována na požádání.

Tisk Tisk | E-mail E-mail