Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské Neřesti pokřtí v únoru další CD

K Rumburku již osm let neodmyslitelně patří hudební skupina Neřesti, o které po vydání alb Nekrmte holuby olovem a Živak nebylo dlouho nic slyšet. Není divu, kapela totiž pracovala na nové desce a vzhledem k tomu, že každý má své zaměstnání téměř v jiném koutě země, zabralo to více času. „Tato deska znamená přelom v naší tvorbě. Natáčeli jsme sedm dní ve frýdlantském studiu Fonografik a bylo to pro nás napůl i soustředění. Mnoho věcí jsme se naučili, protože jsme tentokrát nahrávali každý nástroj zvlášť, což samozřejmě zlepšuje kvalitu hudby. Hodně jsme se také sblížili a nechyběly ani oslavy úspěšného natáčení. Album je o něco komerčnější a klidnější než desky předchozí, protože bychom ji rádi použili jako (dá se říct) reklamu na větší akce,“ uvedl Milan Balda, kytarista kapely.
Kapelu jsme mohli vidět například na hudebním festivalu Čtverec nebo na Kyjovském festiválku, nyní se chystá ještě více obohatit českou hudební scénu. „Snažíme se hrát ve větších městech, nejen v okolí Rumburku, protože tím se samozřejmě dostáváme do povědomí lidí po celé republice,“ řekl dále Balda.
Skupina tedy prošla velkým vývojem a nyní již hraje se známými českými kapelami, jako jsou například UDG, Lety mimo či Krucipüsk. Bude-li tato deska, která má pro skupinu velký význam, úspěšná, chystají se na natáčení klipu a další desky.
Samozřejmě nemůže chybět ani tradiční křest desky s názvem Poli, který se bude konat 23. února 2007 v rumburském rokáči. „Budeme rádi, když přijde co nejvíc lidí, věřím, že nebudou zklamaní. Nové album je nabito hity a doufáme, že se budou líbit,“ zve za celou kapelu Milan Balda. Navíc první tři vstupenky vyhrávají CD, což je rozhodně výzva.

Tisk Tisk | E-mail E-mail