Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

K podnikatelům z Krásné Lípy míří peníze z Evropské unie

Krásná Lípa • Až patnáct nových pracovních míst minimálně na dobu pěti let vznikne v Krásné Lípě díky iniciativě Poradenského centra pro podnikatele Českého Švýcarska. Tomu se podařilo získat prostředky na několikamilionový projekt pro krásnolipskou firmu Eurometalgroup s. r. o., která si tak bude moci pořídit a zavést do výroby zcela novou moderní technologii na řezání kovu. V prostorách podniku bude umístěn nový laser, který přispěje nejen k rozšíření výroby této firmy, ale zároveň přispěje ke zřízení dalších pracovních míst a svým způsobem i k dalšímu rozvoji regionu, který je dlouhodobě poznamenán vysokou nezaměstnaností.
„Naším cílem je podpořit takové formy podnikání, které mohou přinést regionu ekonomický užitek a zároveň nepoškozují jeho přírodní prostředí. Projekt dynamicky se rozvíjející společnosti Eurometalgroup zaměřený na výroby kouřovodů a v budoucnu i krbových kamen je dobrý příklad takové aktivity,“ vysvětluje ředitel společnosti Marek Mráz.
Projekt byl podpořen ze Strukturálních fondů EU a Ústeckým krajem v rámci opatření 1.1. Podpora podnikání ve vybraných regionech.
Poradenské centrum pro podnikatele v Krásné Lípě je členem Okresní hospodářské komory a své služby (podpora při psaní projektových žádostí a vyhledávání dotačních prostředků apod.) poskytuje podnikatelům a živnostníkům, jejichž záměry nepoškozují životní prostředí, vedou ke zvýšení počtu pracovních míst nebo se týkají oblasti rozvoje cestovního ruchu. Během svého půlročního trvání poskytlo podnikatelské centrum v Krásné Lípě více než 120 konzultací a zažádalo o projekty v hodnotě několika desítek milionů korun u Evropských fondů. Více informací na www.ceskesvycarsko.cz/ops/poradenske-centrum/.

Tisk Tisk | E-mail E-mail