Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ústecký kraj letos podpořil regionální kulturní činnost částkou převyšující tři miliony korun

Rada Ústeckého kraje na svém lednovém zasedání rozhodla o poskytnutí neinvestičních dotací nejlepším projektům z Programu podpory regionální kulturní činnosti pro rok 2007.
Podle zástupce hejtmana Ústeckého kraje Radka Vonky došlo na kraj celkem 171 žádostí o finanční dotace. Komise pro kulturu navrhla Radě Ústeckého kraje celkem 46 projektů a Rada na svém zasedání 31. ledna schválila udělit investiční dotaci 22 z nich; zbývající projekty mají navrženy dotační částky, které musejí schválit krajští zastupitelé na zasedání 28. února. První úspěšní žadatelé se dočkají tedy brzy, ti zbývající o trochu později. Konečná částka, kterou kraj mezi všechny úspěšné žadatele rozdělí ze svého rozpočtu, přesáhne tři miliony korun.
Ze 171 přihlášených projektů v oblasti kulturní činnosti bylo nejvíce projektů z Ústecka (56) a Děčínska (31), naopak nejméně z Teplicka (14) a Mostecka (8).
Největší neinvestiční dotaci, celých 300 tisíc korun, navrhla Rada ÚK (schválit musí krajské zastupitelstvo) XVI. ročníku Festivalu uprostřed Evropy v Teplicích. Po 150 tisících dostanou např. jubilejní 50. ročník Městských slavností chmele v Žatci nebo také jubilejní, tentokrát 10. ročník Mezinárodního jazz&blues festivalu v Ústí nad Labem. Neinvestiční dotaci v rámci Programu podpory regionální kultury ve výši 100 tisíc Kč přiřkla rada Kulturnímu létu v Třebívlicích, Vysmátému létu v Kadani, Mezinárodnímu humanitárnímu a uměleckému projektu Kámen a lidé v Chomutově a Vejprtech a také 41. Portě, tedy ústeckému Mezinárodnímu festivalu country & western a trampské písně. Po padesáti tisících korunách získaly dotaci i tři projekty ze Šluknovského výběžku. Jednu z nich obdrželo Tolštejnské panství na Tolštejnské slavnosti a dvě jsou určeny Kulturnímu domu Rozkrok ve Varnsdorfu na 21. ročník hudebního festivalu Čtverec a na akci Kulturní dům Rozkrok rok 2007 – mezinárodní setkávání mládeže, cesta k toleranci.

Tisk Tisk | E-mail E-mail