Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Beseda se senátorem

6. 2. 2007 navštívil ZŠ U Nemocnice senátor Josef Zoser. Přijal pozvání k besedě se žáky 7. a 8. ročníků. Děti se od něho dozvěděly, jaké školy absolvoval, jaká byla jeho základní vojenská služba, jak pracoval jako starosta Jiřetína p/J i jak se stal senátorem. Vyprávěl žákům o práci v senátu, o jeho organizaci i o tom, jak rád fotografuje Prahu. Děti mohly posoudit, jak se mu to daří, protože pan senátor jim přinesl ukázat soubory fotografií pražských paláců. Závěrem žáky pozval, aby se přijeli do senátu podívat. A co řekli sami žáci po návštěvě pana senátora?
J. Kostlivá: Líbilo se mi, že pan senátor není tzv. „kravaťák“, ale člověk jako každý jiný. Je významný, vzdělaný, a přesto s námi komunikoval jako obyčejný člověk, jako jsme my všichni.
L. Kolský: Bylo zajímavé setkat se s někým, kdo je ve vysoké politice a také rozhoduje o osudu naší země.
M. Oberreiterová: Zajímavé bylo, jak pan senátor vyprávěl, jak vypadá jeho týdenní program.
J. Havlas: Líbilo se mi, jak pan Zoser vyprávěl pěkně o svém dětství. Zajímavé bylo, jak to v senátu chodí.
N. Sochorová: Nejvíce mě zaujalo, jak se vlastně pan Zoser dostal do politiky a do senátu. Překvapilo mě, co všechno jeho práce obnáší.
T. Tibitanzl: Zaujalo mě, jak vyprávěl o svých koníčcích, hlavně o fotografování.
N. Pálenská: Líbilo se mi, že povídal úplně obyčejně o normálních věcech a vůbec nepůsobil jako ti politici v televizi. Uměl skvěle vyprávět.
J. Strecker: Líbilo se mi, že o sobě říkal úplně všechno. A taky to, že má rád fotbal jako já.
D. Zháněl: Ptal jsem se pana senátora, komu fandí ve fotbale. Moc se mi líbilo, jak vyprávěl, jak sám hrál fotbal a hodně sportoval. O svém dětství mluvil moc hezky.
D. Oplt: Líbilo se mi, že pan senátor je i sportovec a hlavně upřímný pán, který se nerozpakoval odpovědět i na úplně nevhodnou otázku, kolik má plat.
M. Vyhnánek: Mě se líbilo, jak vyprávěl o tom, jak se učil řídit na vojně náklaďák – velikou Tatru – a bagr.
P. Musilová: Zaujalo mě, jak vtipně pan senátor umí vyprávět. Moc se mi líbily jeho fotografie.

Tisk Tisk | E-mail E-mail