Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Letošní velmi mírná zima již umožňuje odbornou údržbu vzrostlé zeleně

Krásná Lípa • Letošní mírná zima umožňuje pracovníkům krásnolipských technických služeb příjemnější průběh prací spojených s odbornou údržbou vzrostlé zeleně.
V průběhu vegetačního klidu jsou tak ošetřeny desítky stromů především kolem komunikací, veřejného osvětlení nebo na místech, kde stromy na pozemcích města ohrožují pádem své nejbližší okolí. Aktuálně jsou odstraňovány i škody po nedávném orkánu.
V letošním roce budou zahájeny práce i v problematické aleji ve směru do Za-hrad a Vlčí Hory. Po dohodě se Správou silnic Ústeckého kraje, do jejíž působnosti údržba této komunikace spadá, budou některé stromy pokáceny, další ošetřeny zdravotním řezem. Vzhledem k velkému rozsahu prací bude celá akce rozložena na etapy. Zároveň probíhají jednání o náhradní výsadbě. Je důležité, aby aleje, s ohledem na bezpečnost provozu, jako doprovodná zeleň komunikací z krajiny nemizely.
Na průběhu prací se významně podílejí i klienti Komunitního centra ČŠ, kteří v našich rekvalifikačních modulech získali potřebnou kvalifikaci pro práci s motorovou pilou a dalšími mechanizačními prostředky.
Získaná dřevní hmota je zpracovávána většinou na palivové dřevo. Slabší větve a zbytky jsou pak štěpkovány, zbytky páleny. Štěpky jsou pak uloženy ke kompostování.
Palivové dřevo je prodáváno zájemcům prostřednictvím odboru technických služeb MěÚ. Informace obdržíte u paní Kamberské (tel. 412 354 848). Případné větší výřezy a části kmenů jsou skladovány pro další zpracování, ať již pro pořez na řezivo či pro tradiční dřevosochařské aktivity.
Jedná se o práce velmi náročné, často rizikové. Nicméně údržba dřevin je důležitá, jak potvrdily nedávné větrné dny, kdy padaly především stromy poškozené a neošetřované či nevhodně vysazené.

Tisk Tisk | E-mail E-mail