Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Policie rozjela kampaň proti zlodějům okrádajících seniory

Policie ČR v Děčíně se rozhodla rozjet osvětovou kampaň, která bude zaměřena na ochranu seniorů.
Právě starší a důvěřiví lidé jsou často oběťmi „vykutálených“ podvodníků. Ti se pod jakoukoli záminkou dostávají k seniorům do bytů, například nabízejí prodej „výhodného zboží“ nebo to jsou falešní zaměstnanci elektráren a plynáren. Dokonce se podvodníci do bytu nechají pozvat pod záminkou, že mají pro majitele bytu nebo domu důležitou zprávu od jejich příbuzných, kteří je pověřili tím, aby ji osobně vyřídili. Trik s bankovku vysoké hodnoty, na kterou mají senioři podvodníkům vrátit, jim bohužel také stále vychází. Policisté zaznamenali dokonce i případ, kdy se zloděj nezdráhal použít násilí vůči v podstatě bezbranné starší ženě. V okamžiku, kdy se dostane takovýto podvodník do bytu, odláká svou oběť do jiné místnosti a poté ji okrade. Mnohdy pro dosažení svých cílů neváhá sáhnout i k násilí.
Nyní obdrželi policisté z obvodních oddělení PČR letáky s radami, jak by se senioři měli zachovat v případech, kdy je navštíví neznámé osoby a pokouší se vnutit k nim do domácnosti. Tyto letáky budou policisté při svých obchůzkách distribuovat přímo do poštovních schránek, aby se letáčky dostaly co nejblíže těm, kterých se problém týká nejvíce.
Děčínští policisté oslovili i osmnáct městských a obecních úřadů v celém okrese Děčín s žádostí o vystavení letáků na veřejně přístupných místech, kam má široká veřejnost přístup. Celkem bylo do oběhu vypuštěno kolem 900 letáků.
„V tomto trendu masové osvěty chceme pokračovat a předcházet tak dostupnými prostředky těmto činům, které jsou pro seniory více než jen nepříjemným zážitkem,“ zdůrazňuje tisková mluvčí PČR v Děčíně Aneta Zdobyláková a dodává, že v blízké době budou mezi lidi distribuovány i DVD a kazety s názvem „Žít a nechat žít“. Do vchodů domů budou rozdávány letáky a samolepky.
„Věříme, že počet okradených klesne a zloděje opatrní senioři odradí od jejich úmyslů,“ dodává Aneta Zdobyláková.

Tisk Tisk | E-mail E-mail