Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Do výběžku putují další peníze ze sbírky Pozvedněte slabé

Z výtěžku 4. ročníku sbírky „Pozvedněte slabé!“ bylo rozděleno čtyřem neziskovým organizacím z Rumburku a Šluknova 51 tisíc korun. Ve čtvrtek 8. března 2007 byl na Městském úřadě v Rumburku a v Kulturním domě ve Šluknově za účasti starostů, zástupců neziskových organizací a škol předán výtěžek pocházející ze 4. ročníku veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“. Částka 24.600 Kč byla v Rumburku rozdělena mezi Farní charitu Rumburk a Domov důchodců a ústav sociální péče Krásná Lípa. Ve Šluknově činil výtěžek 26.700 Kč a předán byl Domovu důchodců Šluknov a Šluknovskému Teen Challenge.
První část výtěžku obdržela v Rumburku Farní charita. Tato organizace ze sbírky obdržela částku 14.200 Kč, která bude použita na projekt „Generační most“ – setkávání dětí se seniory. Částku 10.400 Kč obdrží Dům důchodců a ústav sociální péče Krásná Lípa. Tam takto získané prostředky pomohou mentálně postiženým a seniorům zapojit se do aktivního života. Poděkování za výtěžek v Rumburku patří studentům ze Střední zdravotnické školy a ze Střední odborné školy mediální grafiky a polygrafie.
Druhá část výtěžku (26.700 Kč) byla získána a tedy i rozdělena ve Šluknově. 22.300 Kč obdržel místní domov důchodců, který peníze využije na nákup zvedáku pro obtížně pohybující se klienty. Částku 4.400 Kč obdrželo sdružení Teen Challenge – středisko Šluknov. To využije prostředky na projekt „Prožitkem vzájemně si blíže“ – nákup potřeb pro dětskou horolezeckou stěnu. Poděkování za výtěžek ve Šluknově náleží studentům ze Střední školy sociální – Šluknov.
Nadace EURONISA ukončila v prosinci 2006 čtvrtý ročník sbírky „Pozvedněte slabé!“. V něm se podařilo v 16 městech Euroregionu Nisa vybrat 760 tisíc korun. Celkem bude do konce dubna výtěžek rozdělován mezi 40 neziskových organizací

Tisk Tisk | E-mail E-mail