Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kristýně Pekárkové se zlato líbí

Hned týden poté, co judistka Kristýna Pekárková z našeho Judoklubu Rumburk vybojovala v Teplicích svou první zlatou medaili, přidala k ní další, tentokrát dokonce z Mezinárodní velké ceny Litoměřic. Ve své váze do 38 kg mláďat na cestě k prvenství porazila i dvě Němky – Kamischkeovou a Pietschovou z Brandenburgu. Vyhrála všechna svá utkání na plný počet bodů (ipon), vyrovnaný souboj vybojovala s druhou v pořadí Vápeníkovou ze Slávie Ústí nad Labem (zvítězila na juko – 5 b.) a s domácí Šupolínovou ze SJ Litoměřice (koka – 3 b.). Po soutěži se svěřila, že by ráda přidala další zlato a my jí přejeme, aby nezůstalo jen u přání. Předpoklady rozhodně má.
Mezi chlapci v této kategorii se ve váze do 36 kg dařilo střídavě Davidu Lichtenbergovi. Nastoupilo celkem 17 borců a přestože David porazil několik závodníků – Jirkala (SJ Litoměřice), Křivosudského (VTŽ Chomutov) či Kouteckého (JV Judo Rumburk), skončil na 5. – 6. místě bez medaile. Na cestě do finále prohrál s mosteckým Hynešem a v rozhodujícím boji o bronz s Polákem Rejtarem ze Strzegomi.
Mladší žák Daniel Helikar vybojoval ve váze do 34 kg 3. místo, když stejně jako David střídal dobré okamžiky se slabšími. Dlužno říci, že oba borci, se kterými prohrál (Mitáček z Jablonce a Gilern z Kyklopu Praha), patří mezi nejlepší v ČR ve své kategorii.
Další 3. místo vybojoval po velmi napínavých bitvách starší žák Jan Havlas ve váze do 60 kg. Opět narazil na Koceva z USK Praha a ve vyrovnaném boji, ve kterém tentokrát Honzu poškodil rozhodčí, prohrál nejtěsnějším rozdílem na 1 bod. Ten ho stál nakonec celkové vítězství, i když rozhodující zápas o 1. místo s jabloneckým Kubíkem prohrál. Skončil nakonec za ním i za Kocevem. Ostatní závodníci na tuto vyrovnanou trojku nestačili.
Další naši závodníci nenastoupili, většinou pro nemoc i z dalších důvodů. Celková bilance je tedy 1/0/2.

Tisk Tisk | E-mail E-mail