Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský policejní ředitel Dvořák odchází

Ředitel obvodního oddělení Policie ČR v Rumburku, komisař npor. František Dvořák odchází k poslednímu březnu do důchodu. Důvodem jeho odchodu však není důchodový věk, ale nesouhlas se současnými poměry v policii. Spolu s ním odcházejí i dva nejvýznačnější policisté v okrese, ředitel Okresního ředitelství v Děčíně JUDr. František Pelant a pplk. Jiří Chaloupka.
Při přátelském obědě, na který všechny tři pány pozvalo vedení města Rumburka, jim za jejich práci poděkoval rumburský starosta Ing. Sykáček: „Velmi si vážíme vaší kvalitní práce, vašich zkušeností a všeho, co jste pro celý region a pro Rumburk udělali.“
Dodal ale, že je velmi zneklidněn tím, jakým směrem se česká policie bude dále vyvíjet a jaký to bude mít dopad na obce a bezpečnost jejich občanů.
„S vámi a vašimi dalšími kolegy odcházejí zkušenosti a já se velice obávám, že kvalita české policie tímto velice utrpí a že to my všichni brzy citelně pocítíme na vlastní kůži,“ dodal starosta. „Neodchází se nám lehce,“ přiznal Pelant.„Já i můj kolega a přítel Chaloupka jsme k policii nastoupili v jeden den před pětatřiceti lety a v jeden den také odcházíme. Odcházíme ale se ctí, protože za námi zůstalo dost poctivé práce, která byla velice často v rámci republiky hodnocena jako nejlepší a na kterou můžeme být právem pyšní. Ale já jsem znechucen z postojů současného ministra vnitra pana Langera, z toho, jakým způsobem likviduje a devastuje českou policii a z toho, že není schopen nabídnout jí plnohodnotnou vizi do budoucnosti. A pod takovým ministrem odmítám pracovat,“ dodal František Pelant.
Smutek nad svým odchodem nezakrý-val ani František Dvořák. „Včera jsem odevzdal svůj bojový vak, který jsem vyfasoval před pětatřiceti roky, včetně plynové masky a krabičky poslední záchrany a dalšími nezbytnostmi. A nebylo mi přitom příliš veselo,“ přiznal se smutným úsměvem. „Chtěl bych ale poděkovat vedení města Rumburku a všech dalších měst, se kterými jsem mohl spolupracovat. Musím říct, že s mnohými starosty byla spolupráce na vynikající úrovni, že jsme si k sobě našli cestu a že se nám díky tomu dařilo společně čistit naše města od zločinu a trestné činnosti. Odcházím nerad, ale za svou práci se nemusím stydět. Zanechávám tu po sobě kvalitní oddělení se slušnými výsledky, dobrým hodnocením a s týmem kvalitních lidí,“ řekl na rozloučenou František Dvořák, který v Rumburku pracoval od prvního dne svého nástupu k policii, od 1. srpna 1972. Za 35 let služby v tomto obvodě znal všechna jeho zákoutí, zvláštnosti a specifika, včetně všech „klientů“, kteří z Rumburku pocházeli nebo kteří zde provozovali své nekalé činnosti, znal jejich osudy, aktivity, začátky i konce.
S odchodem zkušeného a poctivého policisty Františka Dvořáka česká policie a město Rumburk utrpí citelnou a těžko nahraditelnou ztrátu.

policajti

Ředitel OO PČR v Rumburku, komisař npor. František Dvořák (vlevo), ředitel OŘ PČR v Děčíně JUDr. František Pelant (vpravo) a pplk. Jiří Chaloupka se přišli na radnici rozloučit se starostou Rumburka Ing. Sykáčkem. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail