Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zpěváček i maškarní bál Tolštejnského panství v Krásné Lípě v jeden den

Krásná Lípa • V pátek 2. 3. 2007 se již počtvrté rozezpíval krásnolipský kulturní dům lidovými písněmi v podání malých zpěváčků ze Šluknovského výběžku.
Jednalo se o oblastní kolo soutěže ve zpěvu lidových písní „Zpěváček“ pro věkovou kategorii 10 – 15 let, vyhlášenou Folklorním sdružením ČR.
V porotě tentokrát zasedli členové krásnolipských folklorních souborů Křiničánek, Dykyta a Lužičan ve složení Klára Brabníková, Kateřina Brávková a Petr Semelka.
Do regionálního kola, které se koná 17. 3. 2007 v Jablonci n/N, postoupila z rekordního počtu jednadvaceti soutěžících Adriana Holanová z Varnsdorfu a krásnolipští zástupci Monika Vetešníková a Matěj Brabník.
Svým vystoupením zpestřil příjemné odpoledne taneční kroužek z místní základní školy pod vedením Elišky Brabníkové a moderování celého odpoledne se zhostil Mirek Brabník.
Poděkování organizátorů za pomoc při pořádání patří také Hance Brabníkové.
Tuto soutěž již tradičně pořádá město Krásná Lípa a podle účasti skoro stovky diváků si nachází své místo v kulturním životě Krásné Lípy, což je jistě velmi dobrá zpráva.
Ještě ten den večer se konal také maškarní ples Tolštejnského panství, který, ač výborně připravený, poněkud utrpěl nízkou návštěvou, nicméně svým vystoupením vše „zachraňovaly“ krásnolipské „jeptišky,“ které si svými vystoupeními ve velmi krátké době dokázaly získat věhlas a slávu v celém širokém okolí.

Tisk Tisk | E-mail E-mail