Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kamzíci a Tatry v Krásné Lípě

Až do 30. dubna je pro veřejnost v galerii Českého Švýcarska v Krásné Lípě na náměstí otevřena zcela nová výstava s názvem Kamzíci a Tatry, kterou připravila obecně prospěšná společnost České Švýcarsko ve spolupráci s Mgr. Milíčem Blahoutem z Oxley (Austrálie). Výstava se zrodila před čtyřmi roky jako připomínka zoologa a fotografa Ing. Milíče Blahouta, CSc k 25. výročí jeho tragického úmrtí.
Byl nejen důležitou osobností československé přírodovědy, ale také vášnivým fotografem. Jeho snímky z nej-drsnějších a nejhůře dostupných koutů Vysokých Tater jsou dosud unikátní. A to nejen svojí vědeckou hodnotou. V archivu, který spravuje jeho syn, je neuvěřitelných 7.000 černobílých negativů kamzíků a asi 2.000 barevných negativů a diapozitivů.
„Přestože naše galerie nese název galerie Českého Švýcarska, je naší snahou upozornit, představit a prezentovat i další přírodně cenná území v České republice a zahraničí,“ vysvětluje Barbora Laštůvková ze společnosti České Švýcarsko a dodává: „Zveme všechny příznivce fotografování a přírody na túru do vysokohorských nepřístupných partií Vysokých Tater s nahlédnutím do života kamzíků a svišťů i nálad samotných tatranských hor.“
Výstava je financována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Tisk Tisk | E-mail E-mail