Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ptáte se nás

Vážená redakce,
chtěla bych se zeptat, co je pravdy na tom, že se ruší porodnice v rumburské nemocnici. V době nedávno minulé jsem zde přivedla na svět svého syna a byla jsem s touto porodnicí nesmírně spokojená. Za hodinu jsem měla po porodu a neumím si představit, že bych měla jet z Dolní Poustevny až třeba do Děčína. Doufám tedy, že město Rumburk, jako zřizovatel této porodnice, nedovolí tuto porodnici zavřít.
S úctou Nováková

Podle vyjádření ředitele Lužické nemocnice v Rumburku Ing. Pavla Lampy je na oddělení porodnice a gynekologie v současné chvíli personální stav velmi vážný. „Nemocnici se dlouhodobě nedaří zajistit kvalitní lékařské personální obsazení na tomto oddělení, a to ani přes všechny mzdové, bytové a motivační nabídky a možnosti, které jsme lékařům poskytli nebo navrhli,“
vysvětluje Ing. Lampa a dodává, že gynekologicko-porodnické oddělení již dostalo pokyn, aby kontaktovalo všechny budoucí maminky, které zde mají sepsány porodopis, aby počítaly s tím, že v průběhu měsíce dubna se zde bude provoz omezovat a od května by mělo být oddělení uzavřeno.
Podle Ing. Lampy je tato situace způsobena především všeobecným nedostatkem kvalitních gynekologických lékařů na trhu práce a i ostatní nemocnice, zejména ty menšího typu, se potýkají se stejným problémem jako Lužická nemocnice v Rumburku.
„Přes zatím velmi nepříznivou personální situaci na gynekologicko-porodnickém oddělení nebude toto oddělení okamžitě zrušeno, ale bude ještě krátkodobě zachováno pro případ zajištění lékařského personálu. Jakmile to bude možné, provoz na porodnici opět zahájíme. Toto přechodné období však bude trvat maximálně dva měsíce,“ dodává Ing. Pavel Lampa. „V plném rozsahu budou nadále zajišťovány ambulance a prováděny drobné gynekologické výkony (jednodenní chirurgie).“
Na interním oddělení, které se v minulých dnech také potýkalo s personální-mi problémy, se stav v současné chvíli stabilizoval a hromadný odchod lékařů podle ředitele Lampy nyní nehrozí.
O situaci v Lužické nemocnici v Rumburku ředitelství nemocnice informovalo a své postupy konzultovalo s dalšími zdravotnickými zařízeními v regionu, ať již jde o nemocnice ve Varnsdorfu, Děčíně, České Lípě a Liberci, ředitelství rychlé záchranné služby v Ústí nad Labem, Krajský úřad Ústeckého kraje a Všeobecnou zdravotní pojišťovnu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail