Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

S rumburskými úředníky si již můžete i esemeskovat

V rámci zlepšení komunikace mezi úřadem a občany a v souvislosti se zaváděním moderních technologií byla na Městském úřadu Rumburk zavedena služba informování občanů pomocí SMS zpráv, například o tom, že jejich žádost je již vyřízena a připravena k vyzvednutí nebo že je třeba dodat další podklady pro řízení.
O tuto službu může občan požádat na jakémkoliv odboru, kde vyřizuje svou záležitost. Stačí zde pouze zanechat své mobilní telefonní číslo a požádat úředníka o zaslaní informační SMS.
Ale i občan může poslat „esemesku“ úředníkovi, se kterým jedná. Ta však musí být zaslána ve správném tvaru, jinak úředník odpověď nedostane.
Jestliže zasílá klient úředníkovi zpátky SMS zprávu, musí použít na začátku textu klíčové slovo, které určuje, komu má být daná zpráva doručena. SMS zprávu zašlete na číslo 602 377 296 ve tvaru #klíčové slovo a samotný text zprávy. Zaslaná zpráva pak dorazí k úředníkovi jako e-mailová zpráva do jeho počítače včetně informace o odesílateli.
Chcete-li například odepsat úředníkovi na oddělení řidičských průkazů, měl by text SMS zprávy znít takto: #rp pro ridicsky prukaz si prijdu v pondeli. novak.
Zavedení tohoto moderního způsobu komunikace zlepšuje služby pro občany a přináší úsporu prostředků vynaložených na komunikační služby.

Seznam klíčových slov
odd. dopravně správní: #hej
řidičské průkazy: #rp
technické průkazy: #tp
životní prostředí: #ozp
životní prostředí – Uzlová: #uzl
životní prostředí – Matoušková: #mat
životní prostředí – Zibner: #zib
životní prostředí – Gottwald: #got
živnostenský úřad: #zu, #zu1, #zu2
odb. regionálního rozvoje a investic: #orri
matrika: #matr
pasy a OP: #op
stavební úřad: #osu
propagace města: #prop
vnitřní správa: #sprava
správa bytů: #byty
majetkový odbor: #om
sekretariát: #sekr
tajemník: #taj
personalista: #per
redakce RN: #rn

Tisk Tisk | E-mail E-mail