Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Divadlo v Rumburku žije

Divadelní soubor Domu kultury v Rumburku vstoupil rokem 2007 do druhé dekády svého působení na prknech, která znamenají svět. Po dobu rekonstrukce domu kultury rozdávali jeho členové dobrou zábavu při šestnácti pohostinských vystoupeních v regionu od Poustevny po Děčín a Nový Bor. Od znovuotevření domu kultury po jeho generální rekonstrukci hrají i několikrát za měsíc úspěšné tituly z pera anglických dramatiků – humoristů Raye Cooneye a Johna Chapmana, komedie Teď ne, darling! a matematický rébus připomínající hru 1 + 1 = 3. Herci představení od představení zrají a vyprodaná hlediště jsou důkazem toho, že se publikum dobře baví. Obě hry jsou nastudovány pod režijním vedením Jaroslava Mrštíka.
Páteční večer 27. dubna bude komedie 1 + 1 = 3 hrána publiku a opět je předpokládáno vyprodané hlediště, jako u všech dvaceti předchozích představení. Je potěšující, že představitel hlavních rolí v obou hrách (Jan Solar) obdržel na přehlídce amatérských souborů Děčínská brána ocenění „Zlatý odznak SČDO“ za dlouholetý přínos amatérskému divadlu.
Roztomilá pohádka Kopretinka v režii Zdeny Kamberské a Kristiny Chladové byla uvedena ve dvanácti představeních a stále ještě zůstává na repertoáru souboru pro děti škol, školek a veřejnost z Rumburku i okolí.
Soubor nezahálí a v pátek 13. dubna uvedl v premiérovém představení pod režijním vedením Boženy Ledvinkové komedii našeho úspěšného dramatika, herce a režiséra Antonína Procházky Ještě jednou profesore, která je nastudována nejenom velkým počtem účinkujících, ale podílejí se na ní i mnozí pomocníci v zákulisí, bez nichž se ani sebelepší divadlo neobejde.
Pro další sezónu, snad začátkem příštího roku, se mohou příznivci divadla a divadelního souboru domu kultury, jichž je mnoho i v okolních městech, těšit na novou a určitě opět veselou hru.

Tisk Tisk | E-mail E-mail