Dům kultury Rumburk má nového ředitele

Tištěné noviny 08/2007 | 9. 5. 2007 | Nezařazené

kral Rada města Rumburku na základě výsledků výběrového řízení jmenovala do funkce nového ředitele Domu kultury Rumburk Mgr. Jiřího Krále.
Jiří Král se narodil v roce 1954 ve Zlí-ně. Vystudoval FF UK v Praze, kde po-zději pracoval v České televizi, Domě dětí na Pražském hradě a Kulturním domě Prahy 9. Několik let působil jako umělecký manažer zpěvačky Hany Hegerové. Je ženatý a má čtyři děti.
Možnost pracovat v Rumburku a žít ve Šluknovském výběžku přivítal Mgr. Jiří Král s radostí, protože díky svým příbuzným žijícím v Dolní Poustevně má k této oblasti velmi blízko. Rád by se zde usadil a žil i se svou rodinou.
Má řadu zájmů a koníčků, především výtvarné umění a hudbu, v níž preferuje především šansony, jazz a blues. Z literatury je mu nejbližší literatura faktu a historie.
Jako každý správný Moravák má rád víno, upřednostňuje červené z vinných sklípků z okolí Čejkovic.
Jeho životním krédem je Werichův citát „Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ a jeho vlastní „Vážím si každé lidské činnosti, pokud je dělána dobře.“

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2007/05/09/dum-kultury-rumburk-ma-noveho-reditele/