Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mezinárodní cyklistickou akci „Hvězdicová jízda“ bude letos poprvé hostit Rumburk

Začátkem května se Rumburk stane dějištěm již osmého ročníku Hvězdicové jízdy – mezinárodní cyklistické akce.
Z více jak tří desítek měst a obcí českého, německého a polského pohraničí se sjedou do Rumburku amatérští cyklisté v čele se svými starosty a dalšími komunálními politiky.
Dojezd cyklistů je očekáván okolo 13. hod. na Dobrovského náměstí v Rumburku. Zde pro cyklisty, ale i pěší turisty a všechny ty, kteří se chtějí pobavit, připravuje město Rumburk spolu se Společností pro trvale udržitelný rozvoj Šluknovska a Spolkem na rozvoj regionu Horní Mandava/prameny Sprévy z Eibau doprovodný program, při němž nebude chybět chutné občerstvení a příjemná hudba v podání skupiny Novamix. Samozřejmostí je i hlídané parkoviště kol v areálu Římskokatolické farnosti Rumburk, která se také velice úzce podílí na spolupořádání této akce.
„Smyslem Hvězdicové jízdy je zábavnou formou umožnit setkání českých, německých a polských občanů i komunálních politiků ze tří desítek obcí a oživit dění v pohraničí. Zároveň je příležitostí překonat skutečné i reálné hranice mezi lidmi,“ vysvětluje předsedkyně Společnosti TUR Libuše Hlinková.
První ročník Hvězdicové jízdy měl v květnu 2000 cíl v Krásné Lípě. Další ročníky pak hostil Šluknov (2001), Velký Šenov (2002), Staré Křečany (2003), Krásná Lípa (2004), Jiříkov (2005) a Lipová (2006). Akci od samého vzniku zajišťovala Společnost TUR spolu s partnerským Spolkem na rozvoj regionu Horní Mandava/prameny Sprévy a ve spolupráci s příslušným městem nebo obcí. Na saské straně je akce prezentována jako jedna ze zajímavostí Šluknovského výběžku.
Všichni jste srdečně zváni – ať již na kolech nebo po vlastních nohách. Sejdeme se 5. 5. 2007 ve 13.00 hodin na Dobrovského náměstí v Rumburku. Přijďte se pobavit, zatančit a zazpívat si, popovídat si s přáteli a strávit s nimi příjemné odpoledne.

Tisk Tisk | E-mail E-mail