Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Radovánky s loupežníkem Karáskem

Již po jedenácté zve obávaný náčelník loupežníků Karásek k přátelskému posezení všechny milé lidi z blízka i daleka, staré i mladé, do idylického dětského centra Querxenland u Seifhennersdorfu, kde pro ně připravil na úterý 1. května bláznivou podívanou a spoustu dobré zábavy, která je zavede do lupičských a pašeráckých dob.
Příjemná obsluha v dobových kostýmech jim předvede tradiční ruční práce, jako je soukenictví nebo hrnčířské a kovářské řemeslo, ale také to, jakým způsobem se stavěly hornolužické podstávkové domy.
Nejvíce lákadel však čeká návštěvníky na Karáskově trhu, kde mohou ochutnat dobroty z lahodné zvěřiny a koňské speciality, hornolužický kravský a kozí sýr, křupavý Karáskův chléb, domácí bylinky, čerstvý uzený sýr nebo ochucené houby. Samozřejmě, že nebude chybět selátko na rožni, speciality z loupežnické pánve a pašerácké klobásky. O zábavu se postará myší ruleta a hry z dob našich babiček.
V 11 hodin dopoledne se vydá loupežnický náčelník Karásek a jeho přítel krušnohorský pytlák Karel Stülpner na dobrodružnou a vzrušující výpravu za pokladem. Šarvátka mezi oběma kumpány ovšem není vyloučena, zrovna tak jako návštěva místní šlechty, kterou přiveze dobové koňské spřežení a které na počest vystřelí salvu ze svých pušek Seifhennersdorfský střelecký spolek. Své skvosty, tuzemské sovy a dravce, zde bude ve velkém počtu prezentovat Východosaský sokolnický spolek.
Rodinný den s loupežníkem Karáskem se bude konat 1. května od 10 do 18 hodin a jeho pořadatelé se již dnes těší na hojnou návštěvu a na spokojené publikum.

Tisk Tisk | E-mail E-mail