Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské děti oslavily Den Země

Ve spolupráci s varnsdorfskou firmou Pro Eko, Střední lesnickou školou ve Šluknově a dalšími uspořádal DDM Rumburk v pátek 20. dubna další celoměstskou oslavu Dne Země. Tato akce je sice určena především dětem z mateřských a základních škol, ale poučení z ní najde i široká veřejnost.
Letos byla opět vyhlášena soutěž s ná-zvem „Tvoříme z Tetrapaku“, v níž dětské kolektivy vyráběly z nápojových kartonů všechno možné, co jim jejich fantazie dovolila. Své výrobky pak přinesly na výstavu na Lužické náměstí.
Ty nejhezčí odvezl Ing. Milan Hulán, jednatel firmy Pro Eko na výstavu do papírny v Bělé pod Bezdězem, která právě nápojový karton zpracovává.
Některé výrobky budou zdobit vestibul budovy DDM. Kromě této soutěže děti na náměstí skládaly lodičky, na kterých posílaly své vzkazy Zemi po improvizované řece do moře, třídily odpad, obdivovaly živé sladkovodní ryby, okukovaly krásné živé ptáky sokolníků ze SLŠ a poslouchaly písničky pěveckých sborů Zpěváček ze ZŠ Horní Jindřichov a Čtyřlístek ze ZŠ U Nemocnice. Zaujal také rumburský beatboxer Fudy, který minulý rok v národní kvalifikaci beatboxerů v Táboře získal šesté místo.
Bohužel, letos nepřálo počasí a díky nepříjemnému větru děti promrzly natolik, že organizátoři akci raději předčasně ukončili.

Tisk Tisk | E-mail E-mail