Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské ulice jsou nebezpečné

Ani přísnější silniční zákon a zavedení bodového systému loni v červenci nezajistilo na rumburských ulicích větší bezpečnost. Neurvalí řidiči, řítící se městskými ulicemi vysoko nad povolenou padesátikilometrovou rychlost, jsou na denním pořádku a zřejmě není nic, co by je mohlo od jejich nebezpeč-né a bezohledné jízdy odradit. Snad jen neštěstí nebo smrt někoho z nich na čas zpomalí jízdy těch druhých.
Po větší bezpečnosti volají již i studenti rumburského gymnázia a rodiče dětí ze školy U Nemocnice, které jsou nuceny dnes a denně přecházet nebezpečné přechody na Komenského ulici.
Možná, že zlepšení přinese rekonstruk-ce dopravního průtahu městem, kterou plánuje město Rumburk a Ústecký kraj na příští rok. Do té doby budeme muset být na rumburských ulicích více než ostražití.
O tom, jak moc je situace v Rumburku vážná, vypovídají policejní statistiky.
Za první čtyři měsíce letošního roku došlo v Rumburku k 51 dopravním nehodám, přičemž za celý loňský rok to bylo 84 nehod.
K nejvíce nehodám došlo v březnu, i když velký nárůst nehod byl zaznamenán v dubnu, kdy jen během první poloviny tohoto měsíce došlo ke 14 dopravním nehodám. V lednu jich bylo 16, v únoru 9 a v březnu 22.
Rozdíl mezi loňským a letošním rokem je v počtu zraněných. Zatímco v roce 2006 bylo jen osm lehkých zranění, letos jich bylo dvanáct. Těžká zranění byla shodně v obou letech čtyři, ale na rozdíl od loňského roku, který se obešel bez ztrát na životech, došlo letos v dubnu již ke dvěma smrtelným nehodám. V obou případech šlo o řidiče motocyklu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail