Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hvězdicová jízda měla vysokou účast

V sobotu 5. 5. 2007 se konal již 8. ročník mezinárodní cyklistické akce ve Šluknovském výběžku – Hvězdicové jízdy. Cílem letošního ročníku bylo město Rumburk, které tentokrát převzalo hostitelskou roli. Dojezd cyklistů z různých koutů Šluknovského výběžku a jeho německého pohraničí byl na Dobrovského náměstí, kde bylo také připraveno občerstvení pro cyklisty i návštěvníky a kde k poslechu a tanci zahrála oblíbená kapela NOVAMIX.
Do Rumburka se sjelo 196 účastníků na kolech, což potvrzuje údaj z vydaných lístečků v provizorně zřízené úschovně kol v zahradě rumburské fary. Smutné bylo jen zjištění, že mezi cyklisty bylo převážně slyšet německý jazyk.
Firma Pavel Brabec z Rumburka postavila pro návštěvníky a zájemce kol přenosný stánek s přehlídkou vybavení a kol, které lze v Rumburku zakoupit. Účastníci si mohli v tradičních stán-cích, které můžeme při různých akcích vidět na náměstí v Krásné Lípě, zakoupit sladkosti a zboží rozličného druhu. Počasí hvězdicové jízdě přálo a nálada byla skutečně výborná. Účastníci se začali rozjíždět až kolem čtvrté hodiny odpolední.
Všem spolupořadatelům akce – Společnost pro trvale udržitelný rozvoj Šluknovska (pí L. Hlinková), Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk (P. Kujan), Förderverein Grenzregion „Obere Mandau/Spreguell“ (p. W. Tröger) a Město Rumburk (ORRI MěÚ Rumburk) – je nutné poděkovat za hezké odpoledne a organizaci hvězdicové jízdy. Tak kde bude příští ročník končit? To ukáže čas a další jednání pořadatelů.

hvezdicovka
Tisk Tisk | E-mail E-mail