Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Stezka odvahy – povedený výlet

S napětím sledovali členové Klubu českých turistů v Rumburku, zda teplé a suché počasí, které trvalo celý duben, vydrží až do 6. května, do dne, kdy se po osmadvacáté konala Stezka odvahy.
Stezka odvahy je tradiční akce rumburského turistického klubu – osmi-kilometrový pochod pro děti a jejich rodiče krásnou přírodou našeho Šluknovského výběžku.
Počasí opravdu vydrželo, sluníčko a chuť prožít hezký den přilákaly nakonec 701 lidí (380 dětí, 321 dospělých), a tak mohli být organizátoři, a bylo jich víc než 40, spokojeni.
Trasa začínala na nádražíčku v Brtníkách a po vlastním značení vedla malé i velké pochodníky třemi kontrolami až do cíle na turistické louce v osadě Kopec. Tady byli všichni účastníci odměněni diplomem, děti navíc nádhernou vyřezávanou medailí a drobnou sladkostí. Tím ale radosti nekončily. Děti se mohly zapojit do různých soutěží o ceny (hod kroužkem na cíl, prolézání pytle, chůze na chůdách, shazování plechovek), vylosovat si malou hračku či jinou pozornost, koupit si zmrzlinu, tradiční perníkářské výrobky nebo cukrovou vatu. Samozřejmou součástí příjemného posezení bylo opékání vuřtů na ohýnku, novinkou pak možnost zajít do VE.I.CE (mobilního informačního centra s volně přístupným internetem) či prodej rukodělných výrobků klientů Ústavu sociální péče v Brtníkách. O občerstvení se starali ve stánku přímo na louce či v blízké restauraci pracovníci hospůdky U Vyskočilů a pohodu dotvářela svou hudbou country kapela Ruksak.
Velké poděkování patří sponzorům: soukromníkům, firmám a městům i obcím z celého Šluknovského výběžku, bez jejichž přispění a pochopení by se tato krásná akce jen těžko mohla konat.

Tisk Tisk | E-mail E-mail