Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krásnolipský neplatič byl vystěhován z neoprávněně užívaného bytu

V pátek 1. června proběhla historicky první soudní exekuce v Krásné Lípě, při níž byl z neoprávněně užívaného městského bytu vystěhován neplatící nájemník.
Byt byl vyklizen soudními vykonavateli za spolupráce technických služeb a za asistence Policie ČR. Celá akce proběhla klidně, vyklizené předměty byly uloženy městem v souladu se zákonem, část byla vyvezena na sběrný dvůr.
Byla tak ukončena více než tříletá snaha o řešení situace v tomto bytě. S nájemníkem bylo dlouhodobě a opakovaně jednáno, byl vyzýván k nápravě stavu. Ten bohužel jednal liknavě, věc neřešil a choval se podobně jako řada dalších v podobné situaci. Vyklizený byt je bohužel velmi poškozen a vybydlen. Jeho základní a nejnutnější oprava přijde na několik desítek tisíc korun.
Vzhledem k množství problematických nájemníků v krásnolipských městských bytech, kteří městu na nájemném dluží více jak 720 tisíc korun, se nejednalo zřejmě o exekuci ojedinělou a další mohou brzy následovat.

exekuce

Neplatící nájemníci sledují, jak jim pracovníci technických služeb vyklízejí byt, za který několik let neplatili nájem. Foto: kl

Tisk Tisk | E-mail E-mail