Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští sportovci hodnotili minulý rok

Na Valné hromadě Tělovýchovné jednoty Rumburk se 22. května hodnotila činnost oddílů sdružujících se pod hlavičkou TJ v uplynulém roce, mluvilo se ale i o budoucích akcích a soutěžích. Valné hromadě předsedal Ing. P. Dopita a Mgr. K. Malaník, jako hosté se zúčastnili pan Gros, delegát okresního ČSTV, místostarostka města Rumburk Alena Winterová a ředitel Správy rumburských areálů sportu Radek Engl.
Zástupci oddílů atletiky, volejbalu, cyklistiky, košíkové, tenisu, ledního hokeje a ASPV přednesli zprávy o svých činnostech a aktivitách, o úspěších, kterých dosáhli, pochlubili se tím, co chystají a jaké mají problémy. Za zmínku stojí zpráva volejbalového oddílu, jehož hráčky dosáhly velkého úspěchu postupem do druhé ligy. Je to po atletech AC Rumburk, kteří soutěžili v minulosti několik sezón v II. národní lize, vynikající, ale i zavazující sportovní počin pro oddíl, tělovýchovnou jednotu i město.
Jistě dobrou zprávou vyplývající z hodnocení oddílů je velká základna žactva a mládeže vůbec, zejména v atletice, volejbale a ledním hokeji.
Jak vidno, sportovci nezapomínají ani na ocenění svých dlouholetých členů – jubilantů, kterými letos byli „mladí sedmdesátníci“ Ing. Jan Kýnl, předseda atletického oddílu a pan Antonín Koutný, trenér mládeže atletiky.
V diskusi zazněl velký problém většiny oddílů, kterým je nedostatek trenérů, neboť se jedná o práci dobrovolnou, časově náročnou a nijak neohodnocenou. Z toho vyplynulo, že ti, kteří pracují se sportovci, jak s dětmi, tak s dospělými, jsou sami sportovci tělem i duší. V závěru schůze předseda tělovýchovné jednoty Ing. P. Dopita popřál všem zúčastněným dobré sportovní výsledky do budoucna, vytrvalost a trpělivost ve všech jejich činnostech.

Tisk Tisk | E-mail E-mail