Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Výlety do Českého Švýcarska usnadní turistický autobus

Až do konce října bude každou sobotu, neděli a svátek dvakrát denně v provozu turistický autobus, který usnadní turistům přístup k atraktivním lokalitám Českého Švýcarska.
„O.p.s. České Švýcarsko se snaží zajišťovat návštěvníkům národního parku pohodlný přístup k atraktivním turistickým cílům a současně omezovat individuální přepravu osobními automobily a tím snížit zátěž na životní prostředí,“vysvětluje Jiří Rak ze společnosti České Švýcarsko a dodává:
„Autobus navazuje na Mezní Louce na spoj z Děčína a Hřenska, v Krásné Lípě vyjíždí od vlaků přijíždějících z Rumburka a Děčína. U ranního spoje v Krásné Lípě je návaznost na turistický vlak směr Zahrady, Panský, Mikulášovice. Poprvé v novodobé historii tak může návštěvník Českého Švýcarska použít např. nádraží v Krásné Lípě pro přestup z vlaku na autobus a naopak, aby snadno a bez auta dosáhl výletní cíle v Českém a Saském Švýcarsku.“
Další podrobnosti včetně nové brožury s kompletními jízdními řády pro rok 2007 v této oblasti rádi poskytnou a sdělí pracovníci informačních středisek obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko v Krásné Lípě, na Mezní Louce a v Děčíně, nebo je naleznete na www.ceskesvycarsko.cz.
Provoz ekologické linky zajišťuje o.p.s. České Švýcarsko a Dopravní podnik města Děčína a je spolufinancován ze zdrojů Evropské unie a Světového fondu životního prostředí UNDP/GEF.

Tisk Tisk | E-mail E-mail