Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

ZŠ Pastelka, o.p.s., Rumburk se stala členem mezinárodního svazu škol

V květnu byly na radnici v Hrádku nad Nisou slavnostně podepsány řediteli partnerských škol zakládací listiny hranice překračujícího Svazu škol Schkola. Tento svaz spojuje celkem osm škol (čtyři německé, tři české a jednu polskou) na území Trojzemí – příhraniční oblast česko-německo-polská.
Spolupráce partnerských škol vychází z dvojjazyčných smluv a dohod, které zohledňují zvláštnosti regionu i jednotlivé školy. Jádro partnerských smluv tvoří usnesení o organizaci společných setkání, jako např. pravidelných potkávacích dní s dvojjazyčnou výukou, žákovské výměny, projekty, které se konají střídavě v obou zúčastněných zemích.
Zvláštní důležitost zaujímá pro zúčastněné školy spolupráce v rámci ekologie a ochrany životního prostředí.
Nejde pouze o zprostředkování vědomostí o ochraně životního prostředí spolupracovníkům a dětem, nýbrž o jejich realizaci v každodenním životě školy.
Jedná se o dosud ojedinělou mezinárodní spolupráci škol v rámci Evropy a jsme hrdi, že škola Pastelka je rovnocenným členem svazu a reprezentuje tak nejen sama sebe, ale i město Rumburk a Ústecký kraj.
Slavnostní akt se konal za účasti po-litických představitelů jednotlivých zemí, zástupce EU, pracovníků, žáků i rodičů jednotlivých škol i sdělovacích prostředků.

hradek

Ředitelka ZŠ Pastelka Mgr. Anna Jindrová (třetí zleva) při podpisu zakládací listiny Svazu škol Schkola na radnici v Hrádku nad Nisou. Foto: archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail