Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Byl jeden Kopeček a na něm malý Domeček…

O víkendu 8. a 9. června byl slavnostně zahájen provoz „čajového“ domečku Na Kopečku. Počasí přálo, diváci se sešli v hojném počtu a místní umělci nabízeli kvalitní vystoupení, která probíhala venku, v Evangelickém kostelíku a také v nově otevřeném přístavku – „čajovně a kavárně“.
Páteční vystoupení uvedla Jana Vebrová, harmonikářka z Větrného mlýna.
Její hlas i texty díky výborné akustice působily velmi silně. Večer pokračoval v literárně-dramatickém duchu, v němž rumburská mladá tvorba a poezie z Vysočiny představila své literární pokusy autorským čtením (J. Kodet, R. Neidhardt, R. Winter, R. Bér, Š. Korenec). Vedle poezie známých autorů se mladí umělci prezentovali svou vlastní tvorbou. Dramaturgie měla spád a otevřenost básníků prolínaná vtipným humorem rychle vtáhla diváky.
Sobota nabízela program od ranních až do pozdně nočních hodin. Žesťová skupina z ČR a SRN rozezněla celý areál a uvedla sobotní slavnost. Roztomilé loutkové divadlo Zvoneček z České Kamenice pobavilo malé i velké. Ve dvanáct hodin proběhlo slavnostní zahájení, při němž evangelický farář F. Šimonovský spolu se zástupci města Rumburk místostarostkou A. Winterovou a tajemníkem M. Majzlíkem pronesli slavnostní řeč, zasadili jabloň a oficiálně otevřeli čajový domeček. V době oběda zazněl bigbandový jazz orchestru Arzenal band Pavla Zelenky. Odpoledne pokračovalo v kostelíku pohádkou divadelního souboru DK Rumburk, zazněla duchovní a světská hudba skupiny Salve Radix a netradiční podívanou nabídlo Divadlo Demago s improvizovanou one-man show. Večer patřil rumburské skupině By No Means. Tečkou za dvoudenním festiválkem byla Jam session a jamovalo se v domečku dole i o patro výš „skoro nahoře“.
Během dne nechybělo ani občerstvení. Rumburští hasiči nabízeli pivo a guláš, ve stáncích nechyběly domácí koláče, staročeské placky a také čaje z čajovny, trička s logem Na Kopečku a keramika. Svou činnost představila spolupracující organizace agentura Pondělí a ZŠ Pastelka. Objevila se i různá překvapení, jako umělci na chůdách nebo hudební skupina OMG z Jablonce.
Na Kopečku se nyní otevírají dveře dokořán další činnosti a především těm, kteří něco tvoří a chtěli by svou práci prezentovat, a to formou výstav nebo programu. Uvítáme jakékoliv nápady a těšíme se na spolupráci!

kopecek_0
Tisk Tisk | E-mail E-mail