Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Investiční projekty v Krásné Lípě slouží lidem

Od počátku července bude všem obyvatelům i návštěvníkům Krásné Lípy sloužit další zařízení vybudované z investičních projektů města.
Továrna – dům volného času v těsné blízkosti Křinického náměstí nabízí ve svém přízemí klub pro příjemné posezení s občerstvením, první patro je vyhrazeno fitness centru s posilovnou a veškerým zázemím, ve druhém patře naleznou zájemci saunu a prostor pro masáže a v ostatních prostorách domu je k dispozici ubytovna na velmi solidní úrovni.
V blízké době bude zprovozněno také solárium a od září začne fungovat i poslední zařízení domu – výstavní galerie v druhé části přízemí.
Kompletní rekonstrukce domu byla součástí investičního projektu Centrum Českého Švýcarska, který občanům, chalupářům a návštěvníkům města přinesl i Köglerovu naučnou stezku Krásnolipskem, Sportareál Českého Švýcarska, cyklostezky ve městě a během podzimu bude dokončena i poslední stavba projektu – Dům Českého Švýcarska, který se již dnes stal novou dominantou náměstí. V něm bude mj. infocentrum, interaktivní expozice regionu, učebny pro vzdělávací programy, sídlo a zázemí o.p.s. České Švýcarsko, ubytování studentů vzdělávacích programů apod.
Je velmi příjemné vidět, že investiční projekty podpořené městským, státním i evropským rozpočtem začínají sloužit lidem a poděkování jistě náleží celému realizačnímu týmu projektu v čele se starostou města Zbyňkem Linhartem.
Nyní záleží pouze na všech, kteří se ve městě pohybují, zda dokáží tyto projekty také patřičně využít. Tak tedy, Krásná Lípa zve všechny do lesa na procházku po naučné stezce, na kolečkové brusle na projížďku po cyklotrase, vyražte na tenis do Sportareálu, chvátejte do posilovny v Továrně, dejte si poté něco vychlazeného v klubu v přízemí Továrny a těšte se na prohlídku interaktivní expozice v Domě Českého Švýcarska na náměstí.

tovarna
Tisk Tisk | E-mail E-mail