Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jak pomoci kamionovou dopravou zatíženému Šluknovsku?

Neustálé zvyšování počtu kamionů a automobilové zátěže na silnici I/9, která vede z Rumburku až do obce Svor a která by ani v budoucnu neměla být pro nákladní dopravu zpoplatněna, by mohlo řešit zavedení váhových stanic. Ty by mohly kontrolovat a monitorovat přetížení nákladních vozidel projíždějících po této silnici pomocí dynamické vysokorychlostní váhy, která za provozu vybírá přetížená vozidla a následně je automaticky směruje na statickou váhu pro kontrolu celkové hmotnosti a zatížení náprav. Výhodou stabilního váhového systému by bylo kontrolní vážení tisíců vozidel za den a monitoring nákladní dopravy.
Z iniciativy varnsdorfského vedení města by mělo být vyvoláno jednání minimálně na úrovni kraje, aby byly váhy co nejdříve zprovozněny a byl určen provozovatel, který bude zároveň za přetížení inkasovat pokuty.
Stabilní stanice je zřízena na hraničním přechodu Rumburk – Neugersdorf a v současné době je nefunkční.
Jednat by se tedy mohlo o jejím opětovném zprovoznění. Druhá, mobilní váha by mohla být nainstalována v Lesné. Tento projekt by mohl být financován z prostředků EU s podílem ministerstva dopravy.

Tisk Tisk | E-mail E-mail