Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Občanská poradna Rumburk rozšířila své služby

Občanská poradna při Farní charitě Rumburk letos rozšířila své služby o bezplatný přístup občanů na počítač a na internet. Této nabídky využívají klienti ze všech tří středisek organizace, tedy děti a mládež z nízkoprahového zařízení, rodiny s dětmi, kterým je poskytována asistenční služba, a klienti občanské poradny zapojení do projektu „Aktivní padesátka“.
Nezaměstnaní občané starší 50 let si mohou na internetu za asistence poradce vyhledávat volná pracovní místa a jiné potřebné informace související s jejich nezaměstnaností, dále si zde mohou osvojovat počítačové dovednosti a zvyšovat tak počítačovou gramotnost, díky které se pak mohou lépe uplatnit na pracovním trhu. K dispozici je pět počítačů, proto klienti mohou procvičovat své dovednosti v malé skupině s individuálním přístupem k jejich potřebám. Na počítače do poradny docházejí zejména ti, kteří se právě účastní rekvalifikačního kurzu na PC či již jej absolvovali.
Klienti se však obvykle na občanskou poradnu obracejí spíše se žádostí o informaci, radu či jinou pomoc. Občanská poradna v Rumburku bezplatně poskytuje poradenské služby z 16 poradenských oblastí. Tyto poradenské služby jsou pak určeny všem, kdo se na poradnu o pomoc obrátí a nemusí se jednat jen o nezaměstnané.

Tisk Tisk | E-mail E-mail