Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk hledá kupce pro spořitelnu

Pro reprezentativní budovu bývalé České spořitelny v centru Rumburku hledají zastupitelé nového vlastníka.
Na posledním zasedání Zastupitelstva města se shodli na zveřejnění záměru tuto budovu prodat, stejně jako další dva domy na tř. 9. května. Jeden z nich, dům č. 1144, stojí na rohu tř. 9. května a Hálkovy ul. a město za něj požaduje téměř 4,4 milionu korun. V objektu je šest bytových jednotek a v přízemí dvě prodejny, zelenina a elektro.
V domě č. 1375 je v přízemí prodejna sportovních potřeb Rina – sport a prodejna s luxusním zbožím K-styl. Dům se šesti bytovými jednotkami je na prodej za 3,5 milionu korun. Za bývalou spořitelnu požaduje Rumburk 3,1 milionu korun. V domě je celkem šest bytů a dva veliké nebytové prostory.
Jeho předností je samotné umístění v centru města na křižovatce u rumburské Lorety. Záporem je ovšem statická porucha na jihozápadní štítové zdi, která je nyní zajištěna provizorním podepřením.
Město tyto domy prodává v tzv. zvláštním režimu, podle kterého nový vlastník domu musí nechat provést kompletní rekonstrukci střešní krytiny a klempířských prvků, opravit fasádu, dveře a okna. Nezbytná je i úprava zpevněných ploch náležejících k objektu. Tyto stavební práce musí být zahájeny do jednoho roku od podpisu smlouvy a do čtyř let od podpisu musí být dokončeny. Pokuta za nedodržení těchto podmínek je stejně vysoká jako kupní cena domu.
Kromě těchto domů nabízí Rumburk k prodeji i bývalou mateřskou školu na Starokřečanské ulici v Dolních Křečanech. K budově přiléhá rozlehlá zahrada. Město za tento objekt požaduje 1,3 milionu korun.

sporitelna

Budova bývalé České spořitelny čeká na nového majitele. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail