Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

S průvodcem po netradičních trasách Českosaského Švýcarska

Všem zájemcům, kteří chtějí pohodlně, bez starostí se zařizováním a plánováním poznat České Švýcarsko, jsou určeny průvodcovské zážitkové okruhy, které pro letní sezónu připravila obecně prospěšná společnost České Švýcarko. S průvodcem je možné se podívat jak do přitažlivých míst Národního parku České Švýcarsko (Jetřivovické vyhlídky, Dolský mlýn, Vysoká Lípa – kulturní památková zóna, středověký hrad Šaunštejn apod.), tak do impozantních koutů Národního parku Saské Švýcarsko. Akce se konají v dané termíny v červenci a srpnu.

Tramvají do skal
14. a 28. července, 5. srpna 2007
Jen pro osoby netrpící závratí!
Nejen v Alpách, ale i v Českosaském Švýcarsku můžete absolvovat zajištěnou stezku plnou adrenalinových překvapení (komíny, strže, výstupy stěnou po skobách). Po výstupu via ferratou na hřeben přejdete skalami s vynikajícími výhledy do údolí Labe a do Čech. Pojedete vlakem, lodí, tramvají po trati z r. 1898, zpět se vám nebude chtít!
Odjezd z Děčína (shromáždění účastníků na hl. n. v 8.30 hod., vlakem do Bad Schandau, návrat v 18.30 hod. tamtéž). Délka: 15 km skalami Saského Švýcarska, z toho 500 metrů po jištěné cestě. Doba trvání: 10 hod. Cena: 690 Kč (v ceně vlak, přívoz, tramvaj).
Další podrobnosti
J. Rak, tel.: 775 552 792
D. Pastva, tel.: 775 552 790

České Švýcarsko v kostce
7. července a 4. srpna 2007
Pěší výlet s průvodcem, který vás provede nejen malebnou krajinou Českého Švýcarska z údolí říčky Kamenice až po skalní vyhlídku hradu Šaunštejna, ale seznámí vás i s historií, architekturou i přírodou tohoto regionu. Vhodné také pro rodiny s dětmi.
Doba trvání: 5 hod. Délka: 8 km. Trasa: Jetřichovice – Dolský mlýn – Vysoká Lípa – Zámecký vrch – Šaunštejn. Návrat autobusem z Vysoké Lípy do Jetřichovic. Cena: 200 Kč (v ceně oběd).
Další podrobnosti
D. Štefáčková, tel.: 777 819 198

Kočárem jako za časů
Kinských

termín dle dohody
Jízda kočárem malebným Kyjovským údolím. Projížďka jako za „starých dobrých časů“ podél říčky Křinice až k Brtnickému mostku. Cestou zastavíme u Jeskyně víl a na rozcestí „Pod praporkem“ s možností krátkých pěších výstupů do bizarního světa pískovcových skal s doprovodem průvodce. Trasu je možné individuálně upravit.
Doba trvání: cca 3 hod. Počet účastníků: 5. Cena: 990 Kč/os., pokud rezervuje společně 5 osob (v ceně jízda kočárem, průvodce).
Další podrobnosti
D. Pastva, tel.: 775 552 790
Exkluzivně za knížecími  vyhlídkami
(po stopách nejstaršího průvodce
Českým Švýcarskem z r. 1864)
termín dle dohody
Okruh Jetřichovickými skalami tento-krát lahůdkově – dozvíte se, jak tuto krajinu vnímal lesní adjunkt Ferdinand Náhlík. Pojmeme návštěvu těchto skal poněkud netradičně. Zanecháme civilizaci s jejími moderními výdobytky a stresy aspoň na půldne samu sobě, vytrhneme se z jejího vlivu a ponoříme se do 19. století.

Rezervace, objednávky a platba (nutno předem se přihlásit): IS Českého Švýcarska, Křinické nám., 407 46 Krásná Lípa, tel.: 775 552 790, 412 383 413, david.pastva@ceskesvycarsko.cz, informace@ceskesvycarsko.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail