Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vlastivědná soutěž „Expedice po stopách Rudolfa Köglera“

Rodinám s dětmi od 7 let se vztahem k přírodě, turistice i k historii regionu Českého Švýcarska je určena zcela nová vlastivědná soutěž s názvem Expedice po stopách Rudolfa Köglera, která účastníky provede okolím Krásnolipska v pomyslných šlépějích krásnolipského rodáka Rudolfa Köglera (1899-1949), tvůrce první naučné stezky v České republice.
„Zveme všechny aktivní rodiny na přibližně čtyřhodinovou expedici, která povede z velké části po Köglerově naučné stezce z Krásné Lípy do Kyjova,“ vysvětluje Kristina Petráčková, vedoucí kolektivu autorů soutěže ze společnosti České Švýcarsko a dodává: „Než se vydáte na trasu, navštivte Informační středisko v Krásné Lípě a vyzvedněte si expediční zápisník s úkoly, mapkou a potřebnými informacemi, kam budete zapisovat během cesty své odpovědi. Na trase vás čeká 13 expedičních úkolů. Vypracované úkoly odevzdejte opět na IS v Krásné Lípě. Pro nejlepší expediční tým (max. čtyřčlennou rodinu) je připraven bezplatný víkendový pobyt v penzionu Stará Hospoda v Doubici.“

Soutěžní trasu můžete absolvovat až do 31. října, kdy je uzávěrka soutěže.
Z Kyjova, kde povinná část trasy končí, se můžete vrátit do Krásné Lípy autobusem (jízdní řád je přiložen v zápisníku). Maskotem soutěže a průvodcem zápisníkem Vám bude plch zahradní (vzácný živočich žijící v Českém Švýcarsku). Nyní již vše potřebné znáte, tak vzhůru na expedici po stopách Rudolfa Köglera!

Soutěž připravila obecně prospěšná společnost České Švýcarsko ve spolupráci se Správou Národního parku České Švýcarsko a Městem Krásná Lípa. Zápisník a další materiály do soutěže jsou financovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Hlavní cenu do soutěže věnuje penzion Stará Hospoda v Doubici.

Tisk Tisk | E-mail E-mail