Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lužická nemocnice dostala k prvnímu výročí dárek v podobě 15 milionů

Lužická nemocnice v červnu oslavila své první výročí, kdy se jejím novým majitelem stalo město Rumburk. O odkupu všech akcií společnosti 1. Zdravotní Rumburk a.s. od tří akcionářů rozhodlo 29. června 2006 rumburské zastupitelstvo a město Rumburk se tak stalo jediným vlastníkem společnosti a tím celé Lužické nemoc-nice. Za celkem 762 kusů akcií zaplatí Rumburští z městského rozpočtu v příštích letech přibližně 15 milionů korun, v minulém roce to bylo necelých pět a půl milionu.
Ještě před koncem minulého roku zastupitelstvo schválilo pro nemocnici dvě investiční dotace ve výši 5,5 a 6 milionů korun, a nyní, k prvnímu výročí, získalo vedení nemocnice souhlas při žádosti o další patnáctimilionovou dotaci. Podle předsedy představenstva Ing. Pavla Lampy je tato částka určena k zaplacení Generelu zdravotnických zařízení 1. Zdravotní Rumburk, a.s. a s tím souvisejících prací a projektových dokumentací. Další část dotace je určena na nákup nutné zdravotnické techniky a vybavení, zejména anesteziologického přístroje na operační sál, plicních ventilátorů pro krátkodobou i dlouhodobou ventilaci na JIP a ARO, nových pacientských lůžek a stolků, kterými budou vybavena oddělení JIP a chirurgie. Značnou částku si vyžádá nákup nového rentgenového skiagrafického přístroje s přímou digitalizací na rentgenové oddělení. Operační sály se konečně dočkají nových operačních a zákrokových stolů a porodnické oddělení pacientských porodních lůžek. Bezkontaktní tonometry budou zakoupeny pro oční oddělení.

Důvodem takto velké obnovy stávajícího vybavení Lužické nemocnice je značná zastaralost a nefunkčnost stávajícího zařízení a přístrojů, které jsou jinak nutné k zachování provozu a kvality poskytovaných služeb všech zdravotnických provozů.

Tisk Tisk | E-mail E-mail