Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Předseda Senátu navštívil Krásnou Lípu

Předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka, který převzal záštitu nad 20. ročníkem cyklistického závodu žen Tour de feminin – o pohár Českého Švýcarska, zahájil návštěvu Krásné Lípy opravdu netradičně. Část poslední etapy závodu si prožil „na vlastní kůži“ uprostřed dění, přímo ve vozidle ředitele závodu a hlavního organizátora Jiřího Vícha.
Po příjezdu do cíle závodu se Přemysl Sobotka v doprovodu starosty města Zbyňka Linharta odebral na radnici.
Při jednání, za účasti zástupce hejtmana Ústeckého kraje Radka Vonky, seznámil starosta města vzácného hosta nejen s historií Krásné Lípy, ale především s aktuální současností, investičními akcemi a rozvojem města, a došlo i na plány do budoucna.
Po zápisu do městské kroniky se Přemysl Sobotka odebral na náměstí, kde se zúčastnil závěrečného ceremoniálu a dekoroval vítězky cyklistického závodu, jehož je patronem.
Náročný program pokračoval slavnostním otevřením další dokončené stavby projektu Centra Českého Švýcarska I. – Továrny – domu volného času.
Po symbolickém předání klíčů ředitelce zařízení Zuzaně Fryčové následovala prohlídka Továrny, kde Přemysl Sobotka opakovaně neskrýval překvapení nad odvedenou prací a úrovní provedené rekonstrukce.
Dalším bodem návštěvy byla prohlídka nového infocentra na náměstí – rodícího se Domu Českého Švýcarska.
V reálu tak Přemysl Sobotka zhlédl další fázi realizace projektu Centra Českého Švýcarska I., o kterém byl detailně informován při jednání na radnici. Při této příležitosti poznamenal, že směřování aktivit ve směru k cestovnímu ruchu a souvisejícím službám je velmi perspektivní a pro využití potenciálu okolní atraktivní krajiny nezbytné.
Po nově vybudované cyklistické stezce se celá skupina hostů, kde kromě již zmíněného Radka Vonky nechyběl ani europoslanec Jaromír Kohlíček nebo senátor Josef Zoser, ale i mnozí starostové z okolních měst, vydala okolo rybníku Cimrák do sportovního areálu Českého Švýcarska, kde Přemysl Sobotka svůj náročný program zakončil.

sobotka

Předseda Senátu Přemysl Sobotka (vlevo) při slavnostním zahájení provozu Domu volného času za doprovodu starosty města Zbyňka Linharta (vpravo) a zástupce hejtmana Ústeckého kraje Radka Wonky (druhý zprava). Foto: jk

Tisk Tisk | E-mail E-mail